İş’te Birlikte Projemiz Başlıyor

Çalışma hayatındaki paydaşların; toplumsal cinsiyet eşitliği fikrine açık ve farkındalığı yüksek yapıya kavuşturulması için şirketler, belediyeler ve STK’lar ile iş birliği yaparak insan kaynakları yöneticilerinin “bilgilendirilmesi” ve “eğitim programlarına dahil edilmesi” hedefi ile yeni bir projeye başlamanın heyecanı içindeyiz.

AB tarafından desteklenen Hrant Dink Vakfı Sivil Toplumu Güçlendirme Programı kapsamında hayata geçireceğimiz “İş’te BirlİKte” projemiz, kurumlarda toplumsal cinsiyet eşitliği temelinde çeşitliliği ve çoğulculuğu önemseyen insan kaynakları süreçleri oluşturularak istihdam konusunda yaşanacak ayrımcılığın önüne geçilmesini amaçlıyor.

Proje kapsamında insan kaynakları yöneticilerine yönelik yapılacak eğitimlerin yanı sıra, etkinin sürdürülebilir olması için İK süreçlerine dair bir araştırma yapılacak ve tüm paydaşlarla paylaşılacak bir rehber geliştirilecek.

26 Şubat 2020, Çarşamba günü saat 13.30-16.00 arası Finansbank Kristal Kule’de gerçekleşecek açılış etkinliğimiz bu değişimi başlatmamızın ilk adımları olacaktır.